• Site Search
  • Site Language

איך מבצעים העברת דומיין כך שיעשה הפנייה לדומיין אחר

לפני שניגש לתכל'ס רק אסביר במה הפוסט הזה לא עוסק: הוא לא מדבר על העברת דומיין ממערכת למערכת – על דומיין חי וקיים. לדוגמה, אם היה לי אתר חי על וויקס ואני מעוניין להעביר אותו לוורדפרס וכל הכתובות שונות – זה דיון אחר, צריך על כל עמוד ועמוד לעשות 301 וכו'. כאמור, זו לא מטרת הפוסט.

חשוב להדגיש: רמת הפוסט היא למתקדמים

אם הביטוי DNS או העברת 301 (העברה קבועה של כתובת אינטרנט) זה משהו שנשמע לכם כמו שפה מסובכת ולא ברורה – אז הפוסט הזה לא בשבילכם 🙂

אז מה בעצם מטרת הפוסט ולמי הוא רלוונטי?

הפוסט מסביר כיצד מפנים כתובת דומיין שאין בו שום תוכן (או לא היה בו אף פעם) למקום אחר. הדוגמה הכי פשוטה מגיעה ממשרדנו – רכשנו את הדומיין www.wizy.co.il (עם Z ולא עם S) כך שמי שיקליד עליו יפנה לדומיין הראשי שלנו. דוגמה נוספת היא של חברה בעלת כתובת עם סיומת co.il נרכשה ועכשיו היא בסיומת .com. כמובן שיש עוד אינספור צרכים ודוגמאות.

איך עושים זאת רוב האנשים, ובצורה הכי עקומה?

יש להם חבילת אחסון או VPS, הם מפנים את רשומות ה-NS של הדומיין לשרת עצמו, בשרת פותחים "אתר חדש" ואז דרך cPanel עושים Forwarding. כאמור – דרך לא מומלצת.

לפני התכל'ס, רק להבין משהו חשוב (שוב, למתקדמים)

רק גוף אחד יכול להחזיק רשומות DNS: הרשם עצמו של הדומיין (ואז צריך להפנות את רשמות ה NS אל הרשם) או, לרוב, השרת עצמו. מצב קלאסי זה שנניח אתר עולם המים יושב על שרת של יופרס והדומיין נרכש ומוחזק אצל LiveDNS, אז LiveDNS סה"כ מחזיק ומציין מי הבעלים ומפנה את רשומות ה- NS (ניים סרבר) לשרת יופרס. הוא בעצם הוא אומר לעולם: "עולם יקר, דע לך שכל הרשומות שלי נמצאות שם". השרת הוא זה אשר יחזיק את כל הקבצים והרשומות כמו MX Records, A Records וכו'.

איך הכי פשוט והכי נכון לעשות זאת?

ברמת רשם הדומיין. זאת אומרת שרכשתי את הדומיין אצל רשם כלשהו, נניח גו דדי או livedns או כל רשם אחר, שם, בדיפולט הדומיין מפנה את הרקורדים אל עצמו ואז שהוא מפנה אל עצמו הוא הופך להיות מחזיק ה- DNS ויכול בעצם לשלוט על כל ההעברות.

דוגמה בגו דדי הדומיין מפנה לעצמו ns77.domaincontrol.com וכו' ואז מחפשים תחת פאנל ניהול הדומיין Forwarding ושם עושים זאת – בגו דדי זה נראה כך:

איך מבצעים העברת דומיין כך שיעשה הפנייה לדומיין אחר

 

דוגמה איך זה בוויזי (דרך הרשם livedns) זה נראה כך:

מדריך להעברת דומיין עם הפניה לדומיין אחר

 

חשוב להדגיש שזה כלל לא משנה איך עושים זאת ברמה הטכנית בכל רשם, פה למעלה אני מראה את גו דדי ואת לייב די אנ אס, פשוט זכרו שזה ניתן. ואז מקסימום פתחו אפילו טיקט שיעשו לכם את זה, זו הדרך הכי פשוטה והכי נכונה.

הלקוח לא יודע, לא מוכן לתת גישה, מוכן להפנות רק A Record וכו'. אז נעבור לפתרון ב', הפחות אלגנטי

אז המצב הוא שיש דומיין, הלקוח הפנה אותו לשרת שלנו ומכאן יש לנו שתי אופציות:

האופציה הממש מכוערת – לפתוח את הדומיין בשרת שלכם, או כ-Addon דומיין או כ"אתר נפרד" ומשם דרך ה-cPanel לעשות לו העברת 301 לדומיין שאתם רוצים.

כטיפ בלי קשר, אני ממליץ דווקא על פתיחת אתר ולא על Addon דומיין כי אז קשה מאד תמיד לזכור את אותם דומיינים מתחבאים וגם לא ניתן למצוא אותם דרך ה-WHM (הכלי מעל cPanel).

העברת דומיין

מתי נשתמש ב- Redirect שאנחנו מפנים דומיין אשר בבעלותנו לדומיין חיצוני שלא בבעלותנו?

אם הדומיין בשרת שלנו אז הפתרון היותר אלגנטי הוא כמובן Alias, שדומיין אחד "יירש" את הדומיין האחר.

ארבע סיבות למה לא לפתוח חבילה ולעשות Redirect ו\או Alias

  • סדר = עדיף שהכל יהיה מסודר ודומיין שרק עושה העברה אין לו שום מקום "ללכלך" לכם את הניהול שלכם ברמת השרת, אין סיבה כל פעם להיתקל בו שעושים סדר, מנקים קבצים, מנהלים דומיינים וכו'.
  • נפח – לרוב לכל חבילה יש נפח קבצים, ניהול וכו', למה לפתוח חבילה כשסה"כ רוצים לעשות העברה פשוטה? לא חבל על המשאבים של השרת? אכן, חבל. במקרה של Alias אין עוד משאבים.
  • זמן ואדמיניסטרציה – לוקח שניה וחצי דרך הדומיין ללא התערבות של אף אחד חוץ ממנהל הדומיין בעצמו.
  • מניעת בעיות עתידיות – כשעוברים שרת שוכחים (אם לא עובדים נכון, אבל זה קורה) בסוף את כל הדומיינים הקטנים הללו שמתחבאים לנו בתוך השרת וכך נמנע מצב בעייתי עתידי.

סיכום פשוט

הכי נכון הכי פשוט הכי יעיל > הפניית דומיין ברמת רשם הדומיינים.

דרגה אחת מתחת – אם אני מחזיק את הדומיין אצלי אז Alias.

דרגה אחת מתחת – לפתוח חבילה בשרת ולעשות Redirect.

מגזין וויזי

מוזמנים לקרוא את המגזין שלנו, מבטיחים שזה לא ה“ידה ידה” הרגיל על קידום אתרים ושיווק

מחפשים ספק שהוא פרטנר, שיתייחס אליכם ולכסף שלכם בכבוד ויעשה איתו את המקסימום?

בום! הגעתם ליעד

רח' האומנים 7 ת"א | 039090299 | info@wisy.co.il

כל הזכויות שמורות © לוויזי – שיווק באינטרנט, קידום אתרים, פרסום אונליין ופתרונות