בנקי תמונות חינמיים ובנקים שווים של תמונות לטובת שיווק באינטרנט

הן לאתרים, הן לשיווק בפייסבוק והן לפרסום בכלל אנו צריכים תמונות איכותיות וממירות.

כשרק בנו אתרים או דפי נחיתה אז היה קל לשלם על תמונה שהיא "קילר אימג'" כזו או אחרת גם מאה דולר, אבל מה קורה היום בפייסבוק? אתה מעלה תמונה וכבר היא למטה… האם זה מצדיק לשלם על תמונה גם 30 דולר?

על הדיון של להשתמש באופן לא חוקי בתמונות לא נדון כאן כי הוא לא מעניין ולא רלוונטי אם אתה מתייחס אל עצמך ברצינות. זה ברור שנכון מהרבה טעמים להשתמש רק בתמונות ברשיון ולא נרחיב.

עכשיו לשאלה – איזה בנק נותן לי הכי הרבה Value for Money והאם יש בנקים חינמיים שווים?

מעט שחקנים – הרבה אתרים

בתחום הזה של בנקי התמונות יש מלא אתרים אבל מאחורי הקלעים ממש מעט שחקנים. אותנו זה לא מעניין כי יכול לבוא שחקן מאד מוביל כמו Getty Images ולעשות לעצמו לייבל זול מאד. הרי מה שמעניין אותנו זה לרכוש תמונות ברשיון במחיר שהן מתאימות לנו כמובן במחיר הכי נמוך שאפשר ואם אפשר חינם בלי אלף קישורים אז כמובן עדיף.

היכן הצורך הגדול?

הצורך הגדול עולה בשיווק בפייסבוק, ראשית אין כזה צורך לתמונה שהיא ממש "קילר אימג'" ושנית התמונה היא כמו העיתון של פעם, קוראים אותו וזורקים אותו. אין לה חשיבות ולכן אנו גם לא רוצים לשלם עליה הרבה לטובת פוסט אחד בלבד.

למפרסמים של פייסבוק יש את ShutterStock שהם עשו איתם שיתוף פעולה שמי שרוצה להשתמש במאגר יכול, אבל זה רק למפרסמים, אל למנהלי העמודים.

רשיונות

לשים לב טוב טוב לרשיון, הפוסט הזה לא עוסק בכך אבל סוג הרשיון כל הזמן מלווה אותנו בתמונות.

רוב אתרי החינם נמצאים תחת הרשיון של קריאטיב קומונס שזה רשיון פתוח עם קרדיט, לשים לב שיש שם כמה סוגי רשיונות ואם רוצים לערוך את התמונה וכו' צריך לדעת בדיוק את החוקים.

יש כאן אינפוגרף של foter אשר מסביר בצורה מאד יפה את הרשיונות והקרדיטים.

אם אני יכול לסכם את הקרדיט החינם בפסקה – אז צריך לתת שלושה קרדיטים ורצוי מתחת לתמונה, ניתן גם בסוף פוסט: כותרת, קרדיט למחבר וסוג הרשיון – שלושה לינקים שונים.

האם אתה ממליץ לעבוד עם בנקים חינמיים?

לטעמי כל הדיון הזה של החינמיים הוא רק לפייסבוק ולפוסטים, לבניית אתרים בשום פנים ואופן לא. לא תרצו להרוס תמונה עם קרדיט. אבל לפוסט קצר בפייסבוק, אשר בכל מקרה עוד דקה עף למטה בוול או תמונה שבאה לייצר אווירה לפוסט שלך – חינם + קרדיט זה פתרון מעולה.

לפני הטבלה – מה לא הולך להיות מוצג כאן

אני יודע שיש עשרות אולי מאות אתרי תמונות חינם, ללא שום זכויות יוצרים, מה שכן אתה עובד בשבילם.

חלקם ללא מנוע חיפוש, חלקם ללא מאגר מספיק וכו'. אפילו אתר גדול יחסית כמו picjumbo אני לא מכניס כאן כי אין לו מנוע משוכלל.

רק בנקי תמונות מעל מליון תמונות, עם מנוע חיפוש + פילטרים ומיונים משכוללים שהם עובדים בשבילך ולא אתה בשבילם.

יש הרבה אתרים שם בחוץ שהם חינמיים לגמרי ללא קרדיט אבל לצערי אין לנו זמן ובשביל פוסט אחד בפייסבוק לא נתחיל לשוטט במאגר אינסופי ללא יכולת מיון וחיפוש.

טבלת בנקי התמונות החינמיים – המומלצים בלבד כמובן

[table id=22 /]

טבלת בנקי התמנות בתשלום – המומלצים כמובן

[table id=23 /]

תמיד אפשר יותר, גם אם אתם שנים עושים שיווק וקידום.
מלאו פה את הפרטים וליאת תחזור אליכם במהרה עם תובנות