• Site Search
  • Site Language

האם המלך הוא עירום? השוואה בין קלאודוויז ליופרס

בתוך ביצת סוכנויות הדיגיטל הישראלית יש מחלוקת גדולה בינינו על חברות שרתים – האם הישראליות או האם אלו אשר בחו"ל?  

אם אזקק 90% מהדיונים – אז הם בעצם בין uPress לבין חברת CloudWays בחו"ל. 

כיוון שוויזי מחזיקים כ 600 אתרים ואנחנו חיים את כל נושא האחסון על בסיס יומי, חשבתי לתת את האינפוט שלי על שתי חברות האחסון. 

אז אני ישר צולל לעניין ומפרק את הנושאים המהותיים. 

מחיר - ניצחון מוחץ ל CloudWays

חד משמעית ניצחון של קלאודוויז במחיר שהוא דרמטי נמוך יותר. 

תמיכה - ניצחון ל CloudWays אבל לא נוק אאוט

ל CloudWays יש תמיכה כמעט נדירה, ממש תוך שניות ספורות, משהו חריג ביותר שלא ברור אם יצליחו להחזיק את הרמה הזו לאורך זמן. 

אבל לשים לב שיש ליופרס מערכת תמיכה מכובדת ובעברית ולכן בעיני למרות שיש תמיכה נדירה מ CloudWays אני לא חושב שהנושא הזה הוא דיל ברייקר אבל כן נצחון ל CloudWays. 

ביצועים - ניצחון מוחץ ל CloudWays וזאת למרות שהשרת הכי קרוב לישראל נמצא בכלל בפרנקפורט

חד משמעית ניצחון של קלאודוויז וכאן דווקא אני כן חושב שלאתרים מסויימים זה דיל ברייקר בהחלטה האם לבחור בהם/ לעבור אליהם. 

SSL - תיקו

לשתי החברות התקנת תעודת SSL חינם ובקליק אחד. תיקו. 

אנגלית \ עברית - ניצחון ל uPress

אין לקאלודוויז לא ממשק ולא תמיכה בעברית. 

יש כאלו שזה מפריע להם וזה ממש משמעותיאני לא רואה את הדבר הזה כאישו בכלל תלוי כמובן בכם. 

באופן אישי אני מעדיף תמיכה מהירה על שפת התמיכה אבל יש כאן נצחון ל uPress בכל זאת. 

ניהול מיילים

לרוב החברות הסעיף הזה לא משמעותי כי יתכן והן יושבות על Google G Suite או מיקרוסופט 365 וכו' ואז פשוט ה DNS מכוון לאן שצריך. 

מי שרוצה (בעיקר לעסקים קטנים) שיש להם איזה gmail פרטי והם צריכים לעשות Forward מהמייל הרשמי של האתר נניח info@mydomain.com אז זה הופך למטרד הדבר הזה. 

ובכל מקרה זה נצחון פה של uPress לא גדול אבל נצחון כי אפשר גם וגם – גם לכוון שצריך DNS לכל מקום וגם לנהל אם צריך תיבה פנימית. 

ב CloudWays הם מציעים תיבה של RackSpace במחיר של דולר אחד לתיבה. 

פאנל הניהול לאתרי וורדפרס - ניצחון דרמטי ומוחץ ל uPress

אעבור על הנושאים ואציע מעקפים אפשריים

FileManager – קיים מושלם ב uPress המעקף הוא FileZilla ו\או MainWP דרך הרחבה –  ממש מעצבן שזה לא דרך פאנל הניהול. 

One Click Login – קיים מושלם ב-uPress המעקף לעבוד עם מערכת של MainWP או ManageWP (ה Main היא מקומית על השרת שלכם וה Manage היא בקלאוד) לא מצאתי מנצח בולט מבין המערכות מה שכן אני ניסיתי בעבר את InfiniteWP והיא היתה גרועה ברמות אחרות. זה יתרון בולט של uPress, ממש לא נוח להתקין לכל אתר Client, להגדיר אותו וכו'. 

Redirect 301 – שיא הפשטות אצל uPress קל ברמות אחרות. ב CloudWays זה צריך להיות מקומי עם פלאגין לכל אתר – לא דרמה נוראית. 

Redirect ל SSL – שיא הפשטות ב uPress, ב CloudWays עושים זאת דרך CloudFlare תכל'ס שטויות. 

Redirect ל WWW או הפוך – שיא הפשטות ב uPress, ב CloudWays עושים זאת דרך קובץ htaccess מעצבן. 

DNS – שיא הפשטות ב uPress ב CloudWays מפנים אותך ל CloudFlare – לדעתי זה לא משמעותי מה גם ש CloudFlare מעולים אז באמת לא קריטי וגם DNS בד"כ נוגעים בו בד"כ פעמים בודדות. בקיצור לא קריטי 🙂

עדכונים אוטומטיים הן לליבה והן לפלאגינים – מושלם ב uPress ב CloudWays בכלל לא קיים, צריך מעקף של MainWP ודומיו. מעצבן מאד. 

הגדרות מייל יוצא – ב uPress השרת מוגדר כבר ואז ניתן להוציא מיילים חופשי מהאתר. ב CloudWays זה עולה גרושים דרך ElasticMail המחיר הוא לא הדיון אלא הגדרה לכל אתר ואתר עם DNS + אימות. זה לא רק מעצבן אלא זה יכול להפיל מערכת כי אם תשכח אתר אחד הוא פשוט לא יוציא מיילים והלקוח יתעצבן ובצדק. ממש מטופש מצד CloudWays אבל זה מה שיש. חד משמעית נחיתות מול ל uPress. 

גיבויים – הגיבויים + השחזורים ב uPress פשוט פצצה, עובד מושלם. לשים לב שאם רוצים לגבות בשרת חיצוני זה עולה כסף נוסף (10% מהשרת נכון להיום) ובקלאודוויז זה כלול במחיר. 

ב CloudWays יש סטאפ לגיבוי לשרת וניתן לגבות את כל השרת בקליק אחד מה שלא ניתן ב uPress. בנוסף וזה הנצחון של CloudWays יש להם 30 יום גיבוי שלא בתוך השרת אלא באמאזון. 

מוניטור UptimeRobot – מובנה ופשוט וחינם דרך uPress אפשר כמובן לרכוש את זה בנפרד דרך UptimeRobot אבל מה עם הפשטות? מטרחן להגדיר את זה במקום אחר. אציין שגם יופרס לא עשו את זה פשוט. פשוט זה אומר שלא צריך להגדיר כלום והכל מובנה. 

הגדרות יוזרים חדשים – ביופרס דרך פנל הניהול שיא הפשטות. ב CloudWays צריך מעקף של MainWP וחבריהם. מעצבן אבל לא נורא ולא אישו גדול. 

תוספי פרימיום בחינם – אין דבר כזה ב CloudWays וחיים על זה ב uPress, תוספים כגון גרביטי, SmushIt ועוד. כמובן המעקף הוא לקנות. 

סיכום

אם יופרס היו מבינים את עצמם הם לא היו משווקים את עצמם כ"חברת אחסון" אלא כ"פאנל ניהול לאתרי וורדפרס מרובים לסוכנויות דיגיטל ומקדמי אתרים". 

שם זה הנצחון שלהם, הממשק הכי נוח בעולם לניהול אתרי וורדפרס קל, זמין, פשוט (לא מהיר) אבל עובד פצצה פי כמה מה cPanel המיושן. 

CloudWays מנצחים חד משמעית בביצועים ובמחיר. 

איפה אנחנו מאוחסנים היום? בשתי החברות. שבא לי לקוח שהוא רוצה רק ביצועים ביצועים ביצועים או שיש לו נפח ענק אשר מייקר את העסקה אני שם אותו ב CloudWays, אבל בתכל'ס לנו לכל החברה מאד מאד נוח עם הממשק של uPress. 

אין מנצח. לכל אחת מהחברות יתרונות וחסרונות ברורים. 

לינקים בהנחה לרישום לכל אחת מהחברות - חובה ללחוץ על הקישור הזה כדי לקבל את ההטבה

רישום ל CloudWays >> הנחה של 20% לחודשיים ראשונים בהזנת הקופון WISY

רישום ל uPress >> הנחה של 5% לכל החיים רק דרך הלינק הזה

אם יש מישהו שרוצה להרים את הכפפה...

עם כבוד גדול לחברות האחסון השונות, כבוד גדול כמובן ל uPress שעשו עבודה נפלאה וגם ל CloudWays שהביאו ביצועים. אף אחת לא בכלל קרובה לצרכים של חברות הקידום, להביא פאנל אחד ענק לאחסון + ניהול + קידום וכו'. 

אנחנו כמקדמים כל הזמן מתפשרים ומתפשרים ואין לנו את הכלים הנכונים לעבודה שהם די זמינים בשוק פשוט צריך לחבר אותם. מליון משימות אנחנו עושים ידני במקום שהכל יהיה תחת קורת גג אחת משלב של ה DNS ועד לשגיאות באתר אשר קשורות לקידום אתרים ופרסום. 

מי שמרים את הכפפה אשמח לעזור לו בכל דרך 🙂

מגזין וויזי

מוזמנים לקרוא את המגזין שלנו, מבטיחים שזה לא ה“ידה ידה” הרגיל על קידום אתרים ושיווק

האם ניתן לשווק בוואטסאפ

שיווק בווצאפ האם בכלל ניתן לשווק בוואטסאפ? ובכלל פוסט שעושה סדר בין הווטסאפ הרגיל, לוואטסאפ ביזנס לוואטסאפ API ולכל המכונות של הבוטים שם שמתיימרות לשווק

קרא עוד »

מחפשים ספק שהוא פרטנר, שיתייחס אליכם ולכסף שלכם בכבוד ויעשה איתו את המקסימום?

בום! הגעתם ליעד

רח' האומנים 7 ת"א | 039090299 | info@wisy.co.il

כל הזכויות שמורות © לוויזי – שיווק באינטרנט, קידום אתרים, פרסום אונליין ופתרונות